Adresas: 
Saulės takas 5, Šiauliai
Tel.: 41-552562

El. paštas: 
gintarelis@splius.lt
Internetinė svetainė: 
http://www.gintarelis.mir.lt/

Priklausomybė: 
Savivaldybės
Įstaigos tipas: 
Ikimokyklinio ugdymo mokykla

Mokymo kalbos: 
lietuvių
Mokymo formos: 
Dieninė

Savivaldybė:
Šiaulių apskr. Šiaulių m. sav.
Ugdymo programos ir gairės

Ankstyvojo ir ikimokyklinio amžiaus vaikai ugdomi vadovaujantis darželio pedagogų parengta Ikimokyklinio ugdymo programa "Vaikystės labirintais", patvirtinta 2007 m. liepos 19 d. direktoriaus įsakymu Nr. V-50.

Įstaigos grupėse sukurta estetiška, saugi, sveika augimo ir judėjimo aplinka, sudarytos palankios sąlygos vaikų žaidimams, bendravimui, pažinimui, gebėjimų plėtrai, jų prigimtinių poreikių tenkinimui. Programos tikslas - atsižvelgiant į pažangiausias mokslo ir visuomenės raidos tendencijas, kurti sąlygas, padedančias vaikui tenkinti prigimtinius kultūros, etninius, socialinius, pažintinius poreikius.

Vaikai nuo 4-rių metų amžiaus papildomai ugdomi įgyvendinant katalikiškojo ugdymo programą "Leiskite mažutėlius pas mane". Ikimokyklinukui darželyje sukurta gyvybinga, kupina energijos, spalvų, muzikos aplinka, padedanti vaikui atskleisti savo gebėjimus, juos ugdyti meninėje, muzikinėje, vaidybinėje veikloje. Gebėjimai kurti, vaizduojant, muzikuojant, vaidinant, šokant, žaidžiant ugdomi meninės raiškos svetainėje.

 

Gyvendami mažoje vaikų bendruomenėje, ugdytiniai skatinami perimti tautos tradicijas, ugdomas gebėjimas bendrauti tarpusavyje ir su suaugusiais, formuojamas vaiko pasitikėjimas savo jėgomis, pagarbus požiūris į aplinką, kitus žmones.

 

Meniniai vaikų gebėjimai ugdomi piešimo, aplikacijos, lipdymo, tapybos valandėlių metu, jie supažindinami su dailės raiškos priemonių įvairove. Muzikinės veiklos metu puoselėjamas muzikalumas, ugdomi muzikiniai gebėjimai, lavinama muzikinė klausa, skiepijama meilė folklorui, formuojami muzikinio skonio pradmenys. Muzikinę vaikų veiklą organizuoja vyres-niosios muzikos vadovės Danutė Samulevičiūtė ir Stasė Prūsevičienė.

Gera vaiko sveikata ir savijauta - sėkmingo jo ugdymo sąlyga. Organizuojamos kūno kultūros valandėlės, spor-tinės pramogos, sveikatingumo dienos, rytinės mankštos. Judrūs ir sportiniai žaidimai ne tik stiprina vaiko sveikatą, bet ir teikia džiaugsmą.Įvairialypės veiklos metu ikimokyklinukams suteikiame žinių apie supančią gamtą, aplinką, gimtinę, Tėvynę, jie skatinami domėtis viskuo, kas yra aplink, lavinama jų atmintis, dėmesys, suvokimas.

 

Lego Dacta žaidimų kambaryje kartą savaitėje vyksta konstravimo ir galvosūkių valandėlės. Jų metu vaikai mokomi susikaupti, atlikti darbą iki galo, pamatyti žaidimo rezultatą, lavinama motorika, skatinamas kūrybiškumas, abstraktus mąstymas. Ypatingas dėmesys kreipiamas kalbos ir komunikavimo ugdymui, meilės knygai bei skaitymo ir rašymo pradmenų formavimui.

 

Priešmokyklinio ugdymo grupėse vaikų veikla vyksta įgyvendinant Bendrąją priešmokyklinio ugdymo ir ugdymo(si) programą. Organizuodami priešmokyklinį ugdymą, orientuojamės į vaiką, jo poreikius, interesus, patirtį, tėvų lūkesčius. Ugdymo procese taikome įvairius ugdymo metodus, pirmenybę teikiat žaidimui.

Katalikiškojo ugdymo programa
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos glaudžiai siejamos su Katalikiškojo ugdymo programa. Rimties kambarėlyje kartą savaitėje vykstančiose Gerumo valandėlėse vaikai supažindinami su Šventąja Istorija, mokomi maldelių, giesmelių, skatinami mylėti ir gerbti kiekvieną, būti mandagiu, kantriu, doru.

 

Zipio draugai
Savaitinės darželio grupės 5-7 metų amžiaus vaikų pogrupis ir priešmokyklinio ugdymo "Kiškučių" grupė dalyvauja tarptautinėje programoje "Zipio draugai", kurios tikslas - siekti geresnės emocinės vaikų savijautos, padedant jiems įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų.

Vedant šias bendravimo valandėles, vaikams skaitomi 6 pasakojimai apie vabaliuką Zipį ir jo draugus. "Zipio draugų" valandėlėse dalyvaujantys vaikai tampa jautresni, draugiškesni, labiau pasitiki savimi, išmoksta susivaldyti, atsiprašyti, sakyti tiesą, įveikti socialinius sunkumus.

 

Etnografiniame būrelyje ugdomi gabūs muzikai vaikai. Būreliui vadovauja meninio ugdymo pedagogė Stasė Prūsevičienė. Etnografinio būrelio dalyviai išmoksta lietuvių liaudies dainų, žaidimų, dažnai koncertuoja darželio, miesto organizuojamuose renginiuose. Tėvų pageidavimu įstaigoje veikia dailės ir šokių būreliai.

 

Į įstaigą priimami vaikai su vidutiniu ir nežymiu kalbos sutrikimu. Jie ugdomi integruojant į bendrojo ugdymo grupes. Mikčiojantiems vaikams taikomos individualios ugdymo programos.